eksik oynadık. Yine de ’ün elini kolunu sallaya sallaya puan alınacak bir yer olmadığını gösterdik. Alper atsa galibiyeti konuşuyorduk…”

, eksik oynamalarına rağmen ‘a yenilmemelerinin önemli olduğunu söyledi. Tecrübeli hoca şöyle konuştu: “Bu maçlar forma maçıdır, arma maçıdır. Zorluk derecesi olarak belki dünyada sayılı maçlardır. Bizler zorlukların üstesinden gelebileceğimizi gösterdik. Yaklaşık 60 dakika eksik oynadık. İlk yarıdaki belki pozisyon zenginliği yoktu. Ama on kişiyken oyunu değiştirecek pozisyonlar yakaladık.

OYUNCULARIMI KUTLUYORUM

Galatasaray topa daha çok sahip olsa da maçı kazanacak pozisyonları vermedik. ‘ün isteyenin elini kolunu sallaya sallaya puan alacağı bir yer olmadığını gösterdik. Oyuncularımın bu mücadelesini kutluyorum. Ama eksik kalmamamız gerekiyordu. Bu bizi sıkıntılı durumlara soktu. Rakibin baskısı, hakemin de baskısına neden oldu. Son dakikada Alper o golü atsa belki galibiyeti konuşuyor olacaktık.”

KIRMIZI KART GELENEĞİ SÜRDÜ
‘nin derbilerde görme alışkanlığı devam etti. Hasan Ali ilk yarının sonlarına doğru gördüğü kırmızı ile takımını 10 kişi bıraktı. Sarı- lacivertliler, G.Saray ile son beş yılda oynadığı 11 mücadelede 7 kez kırmızı kartla cezalandırıldı. 13 Beşiktaş derbisinde de 14 kırmızı kart gördü.

TERİM İLE YANAL 6. KEZ BERABERE

Terim ile Yanal’ın 11’inci karşılaşmasında 6’ncı kez beraberlik çıktı. Terim’in galibiyet sayısında Yanal’a 4’e 1 üstünlüğü bulunuyor. İkili ikinci kez derbide kapıştı. 2013’te ‘da oynanan ilk derbiyi Galatasaray, uzatmada Drogba’nın golüyle 1-0 kazanmıştı.

Kaynak: Fotomaç

Yanıt Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here